Moje finanse i transakcje w sieci

Grupa docelowa:

Moduł „Moje finanse i transakcje w sieci” przeznaczony jest dla wszystkich, którzy chcieliby nauczyć się załatwiać skutecznie sprawy prywatne, biznesowe, finansowe i urzędowe za pośrednictwem Internetu.

 

Cel szkolenia:

Nabycie umiejętności pozwalających na bezpieczne i efektywne działania biznesowe w sieci, w tym w sieciach społecznościowych, zawodowych, w portalach administracyjnych, marketingowych, prawnych i handlowych.

 

Zagadnienia:

1. Wyszukiwanie dostawców, ofert, sprawdzanie wiarygodności potencjalnego partnera biznesowego. (np. w ems.ms.gov.pl, mojepanstwo.pl).

2. Wyszukiwanie informacji na stronach instytucji publicznych.

3. Założenie konta w ePUAP i profilu zaufanego.

4. Wykorzystanie profilu zaufanego.

5. Zarządzanie kontem bankowym, płatności elektroniczne i bezgotówkowe oraz bezpieczne korzystanie z nich (nauka z wykorzystaniem demo serwisów bankowych).

6. Uzyskiwanie pomocy online (czat, email, wideo rozmowa) przy korzystaniu z usług firm turystycznych, telekomunikacyjnych, banków, urzędów itd.

7. Bezpieczne zarządzanie prywatnością w sieci, świadomość przepływu danych osobowych, bezpieczeństwo informacji zastrzegania kart płatniczych i dokumentów tożsamości w przypadku kradzieży lub zagubienia.

8. Bezpieczne korzystanie z serwisów społecznościowych.

9. Korzystanie z aplikacji zapewniających bezpieczeństwo w sieci (np. szyfrowanie transmisji.

10. Rodzaje licencji (licencje otwarte, komercyjne) na których mogą być udostępnione treści i oprogramowanie wraz z przykładami / źródłami.

11. Korzystanie z dowolnych usług e-administracji (np. wniosek o dowód osobisty, założenie/zawieszenie/zakończenie działalności gospodarczej, rejestracja osoby bezrobotnej, wydanie karty EKUZ, wydanie odpisu aktu stanu cywilnego, zawiadomienie o zbyciu pojazdu, wniosek Rodzina 500+ itd.).

12. Klauzule niedozwolone - regulaminy, status prawny właścicieli serwisów internetowych.

13. Prawa i obowiązki wynikające z regulaminów serwisów internetowych, konsekwencje finansowe.

14. Znajomość praw konsumenta, jak również: programy ochrony.

 

Materiały szkoleniowe:

 

Moje finanse i transakcje w sieci - materiały szkoleniowe

 

Jakie prawa daje Ci RODO - materiały szkoleniowe

 

 

KLAZULA RODO DLA UCZESTNIKA

28 listopada 2020

Rewolucja cyfrowa
w Gminie Zbiczno

POWRÓT DO OPISU MODUŁÓW